Wikipedia:Pikëpamje neutrale

Green check.svg

Kjo faqe dokumenton një politikë të Wikipedias në shqip.
Është një standard përgjithësisht i pranuar që anëtarët duhet të ndjekin, megjithatë duhet të trajtohet me kuptim të përbashkët, dhe përjashtime të rralla mund të zbatohen. Ndryshimet e bëra këtu duhet të përfaqësojnë marrëveshjen. Kur jeni në dyshim, diskutoni së pari në faqen e diskutimit.
+]
WP:NPOV
WP:PPN


Ky artikull vijëzon politikën zyrtare të Wikipedias, e cila është, që të gjithë artikujt janë asnjanës. Artikulli shpjegon shkaqet për këtë politikë dhe shkon në një hollësi të konsiderueshme vetëm për të përkufizuar çka do të thotë në mënyrë të saktë "asnjanësi".

Për shembuj në bërjen e një artikulli sipas "këndvështrimit asnjanës" (NPOV), ju lutemi shikoni edhe Wikipedia:NPOV tutoriali|tutorial.

Other Languages
беларуская (тарашкевіца)‎: Вікіпэдыя:Нэўтральны пункт гледжаньня
hornjoserbsce: Wikipedija:NPOV
Lëtzebuergesch: Wikipedia:Neutralitéit
norsk nynorsk: Wikipedia:Objektivitet
srpskohrvatski / српскохрватски: Wikipedia:Neutralan stav
oʻzbekcha/ўзбекча: Vikipediya:Betaraf nuqtai nazar