Wikipedia:Fillimi

Faqja kryesore Redaktimi Formatizimi Lidhjet e brendshme Lidhjet e jashtme Faqet e diskutimit Mbani në mend Regjistrimi Direktivë e themelore Më shumë  
  • udhëzues për fillestarët - mirë se vini!

Udhëzues për Fillestarët - Mirë se vini!

Wikipedia është një enciklopedi e redaktuar bashkërisht ku edhe ju mund të ndihmoni. Ky udhëzues do t'ju ndihmojë të bëheni kontribues.

Faqet në vijim do të shpjegojnë karakteristikat e Wikipedisë, duke ju dhënë informacion për komunitetin e Wikipedisë dhe politikat e saj.

Ky është një udhëzues themelor dhe jo përmbledhje e gjërë udhëzimesh. Nëse doni më shumë detaje, do të gjeni lidhje me faqet që përmbajnë më shumë informacion. Gjithashtu shikoni Wikipedia:Ndihmë

Do të gjeni edhe lidhje tek faqet "livadhe" ku mund të ushtroni atë që po mësoni. Provoni gjërat dhe ndjehuni të lirë të eksperimentoni! Askush nuk pengohet nëse bën rrëmujë në faqet "livadhe".

Shënim: Udhëzuesi është ndërtuar sipas pamjes së zakonshme (MonoBook). Nëse jeni regjistruar dhe keni ndryshuar preferencat, vendndodhja e lidhjeve mund të ndryshojë.

Në vazhdim: Si të redaktojmë
Other Languages
Alemannisch: Wikipedia:Tutorial
asturianu: Ayuda:Tutorial
español: Ayuda:Tutorial
français: Aide:Article
hornjoserbsce: Pomoc:Prěnje kroki
Bahasa Indonesia: Wikipedia:Tutorial
Interlingue: Auxilie:Prim passus
മലയാളം: സഹായം:Tutorial
Bahasa Melayu: Wikipedia:Tutorial
Mirandés: Ajuda:Manual
Plattdüütsch: Wikipedia:Inwiesung
română: Wikipedia:Ghid
ᱥᱟᱱᱛᱟᱲᱤ: Wikipedia:ᱥᱮᱪᱮᱫ
srpskohrvatski / српскохрватски: Wikipedia:Kurs/Tečaj
slovenščina: Wikipedija:Vadnica
Soomaaliga: Wikipedia:Waxbarid
oʻzbekcha/ўзбекча: Vikipediya:Dars