Tom Jones

Tom Jones është këngëtar i njohur nga Uellsi i muzikës pop. Lindi më 7 qershor të vitit 1940.

Disa nga këngët e tija të para kanë qenë: "Delialah", "She is a lady", "Doughter of Drarkness", "Help yourself".

Në vitet 60-ta dhe 70-ta ka qenë shumë i njohur në Shqipëri. Madje shumë të rinjë tentonin të imitonin veshjen e tij. Ai ka marrë titullin "Sir"

Other Languages
العربية: توم جونز
مصرى: توم جونز
azərbaycanca: Tom Cons
български: Том Джоунс
català: Tom Jones
čeština: Tom Jones
Cymraeg: Tom Jones
dansk: Tom Jones
Deutsch: Tom Jones
Ελληνικά: Τομ Τζόουνς
Esperanto: Tom Jones
eesti: Tom Jones
euskara: Tom Jones
فارسی: تام جونز
suomi: Tom Jones
עברית: טום ג'ונס
hrvatski: Tom Jones
Bahasa Indonesia: Tom Jones (penyanyi)
lietuvių: Tom Jones
مازِرونی: تام جونز
Nederlands: Tom Jones (zanger)
norsk: Tom Jones
português: Tom Jones
Simple English: Tom Jones (singer)
slovenčina: Tom Jones
српски / srpski: Том Џоунс (певач)
svenska: Tom Jones
Tagalog: Tom Jones
українська: Том Джонс
Tiếng Việt: Tom Jones (ca sĩ)
中文: 湯·鍾士