Qarku Belfort

Qarku Belfort
Frëngjisht : Arrondissement de Belfort
Qark
Administrimi
ShtetiFlamuri Franca
DepartamentiTerritoire de Belfort
KryeqytetiBelfort
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
INSEE901


Qarku Belfort është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Territoire de Belfort.