Kim Possible

Kim Possible

Kim Possible është një seri e animuar e prodhuar nga Walt Disney Television Animation në SHBA.


Përmbajtja

Kim Possible flitet për një adoleshente me emrin Kimberly Ann Possible, e cila bashkë me shokët e saj Ron Stoppable dhe Wade e mbrojnë qytetin nga krimet që i'u kanosen. Ron shoqërohet nga Rufus një mi urith që flet.

Kim Possible, së bashku me familjen dhe miqtë e saj jetojnë në Middletown, një qytet në SHBA. Kim Possible është e përbërë prej 4 sezoneve dhe ka gjithsej 87 episode.

Other Languages
العربية: دامو ستحيل
azərbaycanca: Kim Possibl
български: Ким Суперплюс
čeština: Kim Possible
Deutsch: Kim Possible
English: Kim Possible
español: Kim Possible
euskara: Kim Possible
français: Kim Possible
galego: Kim Possible
hrvatski: Svemoguća Kim
magyar: Kim Possible
interlingua: Kim Possible
Bahasa Indonesia: Kim Possible
italiano: Kim Possible
한국어: 킴 파서블
latviešu: Kima Possibla
Bahasa Melayu: Kim Possible
Nederlands: Kim Possible
norsk nynorsk: Kim Possible
polski: Kim Kolwiek
português: Kim Possible
română: Kim Possible
Simple English: Kim Possible
српски / srpski: Ким Опаснић
svenska: Kim Possible
Tagalog: Kim Possible
Türkçe: Kim Possible
українська: Кім Всеможу
Tiếng Việt: Kim Possible
中文: 麻辣女孩