Kantoni Saint-Brieuc-Nord

Kantoni Saint-Brieuc-Nord
Canton de Saint-Brieuc-Nord
—  kanton  —
Administrimi
ShtetiFranca Franca
RajoniRégion Bretagne
DepartamentiCôtes-d'Armor
ArrondissementSaint-Brieuc
KryeqëndraSaint-Brieuc-Nord
Statistika dhe Territori
KoordinatatParametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia14.764 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona KohoreUTC+1
Kodi statistikorINSEE 2244
Kantoni Saint-Brieuc-Nord – harta_foto

Kantoni Saint-Brieuc-Nord (frëngjisht: Canton de Saint-Brieuc-Nord) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région Bretagne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Brieuc-Nord. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14764 banorë.