Kantoni Matignon

 • kantoni matignon
  canton de matignon
  —  kanton  —
  administrimi
  shteti franca franca
  rajoni région bretagne
  departamenti côtes-d'armor
  arrondissement dinan
  kryeqëndra matignon
  statistika dhe territori
  koordinatat parametri i detyrueshëm mungon koordinatat mungojnë
  sipërfaqja 196,09 km2
  popullsia 11.919 banorë 1999
  dendësia 60,78 banorë/km2
  informacione të tjera
  zona kohore utc+1
  kodi statistikor insee 2224

  kantoni matignon (frëngjisht: canton de matignon) është një kantondepartamentin côtes-d'armor, rajonin région bretagne në francë. kryeqëndra e kantonit është matignon. ka sipërfaqe 196.09km2 dhe popullsi 11919 banorë.

 • administrimi
 • demografia
 • shiko edhe
 • referime
 • lidhje të jashtme

Kantoni Matignon
Canton de Matignon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Dinan
Kryeqëndra Matignon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 196,09 km2
Popullsia 11.919 banorë 1999
Dendësia 60,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2224

Kantoni Matignon (frëngjisht: Canton de Matignon) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région Bretagne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Matignon. Ka sipërfaqe 196.09km2 dhe popullsi 11919 banorë.

Other Languages