Lista de países por PIB (PPA) per cápita

Mapa de países PIB (PPA) per capita ano 2014. Fonte: FMI (october 2015)

Esta é unha listaxe de países do mundo ordenados segundo o seu Produto Interior Bruto (PIB) a valores de paridade de poder adquisitivo (PPA) per cápita significando a suma de todos os bens e servizos finais producidos por un país nun ano, dividido pola poboación media do mesmo ano.

PaísPIB (PPA) per cápita, 2006 (estimado)
en Dólares internacionales (PPP-Dólares)
PIB (PPA) per cápita, 2007 (estimado)
en Dólares internacionales (PPP-Dólares)
1Flag of Luxembourg.svg Luxemburgo80.47184.507
2Flag of Ireland.svg Irlanda44.08746.786
3Flag of Norway.svg Noruega43.57445.453
4Flag of the United States.svg Estados Unidos de América43.44445.176
5Flag of Iceland.svg Islandia40.27741.209
6Flag of Hong Kong.svg Hong Kong (China)38.12740.686
7Flag of Switzerland.svg Suíza37.36938.797
8Flag of Denmark.svg Dinamarca36.54938.072
9Flag of Austria.svg Austria36.03137.536
10Flag of Canada.svg Canadá35.49436.821
11Flag of the Netherlands.svg Países Baixos35.07836.240
12Flag of the United Kingdom.svg Reino Unido35.05136.568
13Flag of Finland.svg Finlandia34.81936.325
14Flag of Belgium.svg Bélxica34.47835.693
15Flag of Sweden.svg Suecia34.40935.729
16Flag of Qatar.svg Qatar33.04933.638
17Flag of Australia.svg Australia32.93834.359
18Flag of Singapore.svg Singapur32.86734.435
19Flag of Japan.svg Xapón32.64734.011
20Flag of Germany.svg Alemaña31.09532.179
21Flag of Italy.svg Italia30.73231.694
22Flag of France.svg Francia30.69331.873
23Flag of Israel.svg Israel30.46431.768
24Flag of the Republic of China.svg Taiwán30.08431.692
25Flag of the United Arab Emirates.svg Emiratos Árabes Unidos29.14229.218
26Flag of Cyprus.svg Chipre29.10531.053
27Flag of Spain.svg España27.52228.445
28Flag of Greece.svg Grecia25.97527.360
29Flag of New Zealand.svg Nova Zelandia25.53126.195
30Flag of Brunei.svg Brunei25.31525.973
31Flag of South Korea.svg Corea do Sur23.92625.403
32Flag of Slovenia.svg Eslovenia23.84325.266
33Flag of Bahrain.svg Bahrein23.60425.106
34Flag of the Czech Republic.svg República Checa23.10024.679
35Flag of Portugal.svg Portugal22.67723.464
36Flag of the Bahamas.svg Bahamas20.50721.607
37Flag of Malta.svg Malta20.42621.061
38Flag of Equatorial Guinea.svg Guinea Ecuatorial20.32222.042
39Flag of Puerto Rico.svg Porto Rico20.23120.773
40Flag of Kuwait.svg Kuwait19.90920.554
41Flag of Hungary.svg Hungría19.55920.701
42Flag of Barbados.svg Barbados18.85719.985
43Flag of Oman.svg Omán18.84120.099
44Flag of Estonia.svg Estonia18.21620.115
45Flag of Seychelles.svg Seychelles17.91517.976
46Flag of Slovakia.svg Eslovaquia17.55919.172
47Flag of Saint Kitts and Nevis.svg San Cristobo e Neves17.52318.679
48Flag of Trinidad and Tobago.svg Trinidad e Tobago17.45118.996
49Flag of Saudi Arabia.svg Arabia Saudita16.74417.750
50Flag of Botswana.svg Botswana16.19017.374
51Flag of Argentina.svg Arxentina15.93717.062
52Flag of Lithuania.svg Lituania15.85816.863
53Flag of Latvia.svg Letonia15.54917.364
54Flag of Poland.svg Polonia14.88015.894
55Flag of Croatia.svg Croacia14.36815.355
56Flag of Antigua and Barbuda.svg Antiga e Barbuda13.90914.586
57Flag of Mauritius.svg Mauricio13.24013.859
58Flag of Chile.svg Chile12.98313.804
59Flag of South Africa.svg Suráfrica12.79613.455
60Flag of Libya.svg Libia12.20412.768
61Flag of Russia.svg Rusia12.09613.210
62Flag of Malaysia.svg Malasia11.85812.582
63Flag of Uruguay.svg Uruguai11.64612.380
64Flag of Costa Rica (state).svg Costa Rica11.60612.170
65Flag of Mexico.svg México11.24911.761
66Flag of Romania.svg Romanía9.86910.661
-Flag of Mercosur.svg Mercosur9.83110.769
67Flag of Bulgaria.svg Bulgaria9.79910.677
68Flag of Kazakhstan.svg Casaquistán9.29410.203
69Flag of Grenada.svg Granada9.2559.818
70Flag of Brazil.svg Brasil9.1089.531
71Flag of Turkey.svg Turquía9.1079.629
72Flag of Thailand.svg Tailandia9.0849.638
73Flag of Tunisia.svg Túnez8.8989.500
74Flag of Belarus.svg Belarús8.8629.503
75Flag of the Dominican Republic.svg República Dominicana8.8519.349
76Flag of Iran.svg Irán8.6249.075
77Flag of Turkmenistan.svg Turkmenistán8.5489.358
78Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnia e Hercegovina8.5439.168
79Flag of Namibia.svg Namibia8.4238.905
80Flag of Panama.svg Panamá8.3898.926
81Flag of Tonga.svg Tonga8.2558.454
82Flag of Maldives.svg Maldivas8.2298.735
83Flag of Colombia.svg Colombia8.0918.452
84Flag of Saint Vincent and the Grenadines.svg San Vicente e Granadinas8.0918.553
85Flag of Algeria.svg Alxeria7.8278.264
86Flag of Belize.svg Belize7.7607.872
87Flag of Macedonia.svg República de Macedonia7.7078.154
88Flag of Ukraine.svg Ucraína7.6378.059
89Flag of the People's Republic of China.svg China7.5988.486
90Flag of Gabon.svg Gabón7.4037.556
91Flag of Cape Verde.svg Cabo Verde7.2447.693
92Flag of Venezuela.svg Venezuela7.1667.431
93Flag of Saint Lucia.svg Santa Lucía7.1417.510
94Flag of Serbia and Montenegro.svg Serbia6.7717.234
95Flag of Dominica.svg Dominica6.7647.110
96Flag of Peru.svg Perú6.7157.085
97Flag of Samoa.svg Samoa6.5456.876
98Flag of Suriname.svg Suriname6.2766.591
99Flag of Azerbaijan.svg Acerbaixán6.1717.896
100Flag of Fiji.svg Fidxi6.1376.319
101Flag of Albania.svg Albania5.7026.137
102Flag of Jordan.svg Xordania5.5425.790
103Flag of El Salvador.svg El Salvador5.5155.727
104Flag of Lebanon.svg Líbano5.4575.772
105Flag of the Philippines.svg Filipinas5.3145.604
106Flag of Paraguay.svg Paraguai5.2775.491
107Flag of Sri Lanka.svg Sri Lanka5.2715.657
108Flag of Swaziland.svg Suacilandia5.2445.321
109Flag of Morocco.svg Marrocos4.9565.176
110Flag of Armenia.svg Armenia4.8635.143
111Flag of Guyana.svg Güiana4.8515.137
112Flag of Egypt.svg Exipto4.8365.109
113Flag of Ecuador.svg Ecuador4.7764.960
114Flag of Jamaica.svg Xamaica4.4824.691
115Flag of Bhutan.svg Bután4.4715.103
116Flag of Indonesia.svg Indonesia4.3234.616
117Flag of Guatemala.svg Guatemala4.3174.465
118Flag of Syria.svg Siria4.1174.242
119Flag of Nicaragua.svg Nicaragua3.8443.995
120Flag of India.svg India3.7374.031
121Flag of Georgia.svg Xeorxia3.5553.891
122Flag of Angola.svg Angola3.3994.428
123Flag of Vietnam.svg Vietnam3.3673.644
124Flag of Vanuatu.svg Vanuatu3.3153.389
125Flag of Cambodia.svg Camboxa3.1703.386
126Flag of Honduras.svg Honduras3.1313.260
127Flag of Bolivia.svg Bolivia2.9043.017
128Flag of Moldova.svg Moldavia2.8182.962
129Flag of Ghana.svg Ghana2.7712.922
130Flag of Sudan.svg Sudán2.7293.021
131Flag of Pakistan.svg Paquistán2.7222.917
132Flag of Papua New Guinea.svg Papúa Nova Guinea2.6732.751
133Flag of Mauritania.svg Mauritania2.5532.814
134Flag of Djibouti.svg Djibuti2.5152.629
135Flag of Kiribati.svg Kiribati2.5042.526
136Flag of Guinea.svg Guinea2.4742.585
137Flag of Zimbabwe.svg Zimbabwe2.4372.370
138Flag of Mongolia.svg Mongolia2.4022.556
139Flag of Laos.svg Laos2.3042.449
140Flag of Bangladesh.svg Bangladesh2.2872.435
141Flag of Uzbekistan.svg Uzbequistán2.2832.460
142Flag of Cameroon.svg Camerún2.1992.278
143Flag of Lesotho.svg Lesotho2.1892.224
144Flag of Myanmar.svg Myanmar2.1612.279
145Flag of Kyrgyzstan.svg Kirguistán2.1502.290
146Flag of The Gambia.svg Gambia2.1362.229
147Flag of the Solomon Islands.svg Illas Salomón2.0822.156
148Flag of the Comoros.svg Comores2.0392.099
149Flag of Senegal.svg Senegal2.0072.107
150Flag of Nepal.svg Nepal1.8741.954
151Flag of Haiti.svg Haití1.8351.906
152Flag of Chad.svg Chad1.7701.806
153Flag of East Timor.svg Timor Oriental1.7271.797
154Flag of Côte d'Ivoire.svg Costa do Marfil1.6991.760
155Flag of Sao Tome and Principe.svg San Tomé e Príncipe1.6691.762
156Flag of Uganda.svg Uganda1.6261.697
157Flag of Togo.svg Togo1.5891.649
158Flag of Tajikistan.svg Taxiquistán1.5011.614
159Flag of Mozambique.svg Mozambique1.5001.601
160Flag of Afghanistan.svg Afganistán1.4901.640
161Flag of the Republic of the Congo.svg República do Congo1.4571.475
162Flag of Benin.svg Benín1.4081.463
163Flag of Rwanda.svg Ruanda1.4061.470
164Flag of Burkina Faso.svg Burkina Faso1.3961.473
165Flag of Kenya.svg Kenya1.3411.414
166Flag of Mali.svg Malí1.3001.367
167Flag of Nigeria.svg Nixeria1.2131.285
168Flag of the Central African Republic.svg República Centroafricana1.1981.244
169Flag of Zambia.svg Zambia1.0831.144
170Flag of Ethiopia.svg Etiopía1.0441.094
171Flag of Liberia.svg Liberia1.0421.123
172Flag of Eritrea.svg Eritrea1.0011.038
173Flag of Madagascar.svg Madagascar9891.037
174Flag of Niger.svg Níxer951980
175Flag of Sierra Leone.svg Serra Leona888941
176Flag of the Democratic Republic of the Congo.svg República Democrática do Congo850903
177Flag of Tanzania.svg Tanzania801861
178Flag of Guinea-Bissau.svg Guinea-Bissau774807
179Flag of Yemen.svg Iemen759764
180Flag of Malawi.svg Malawi706746
181Flag of Burundi.svg Burundi680725
Fontes: [2] (Aclaración: As celas coreadas indican estimacións do FMI)
  • véxase tamén

Véxase tamén

Other Languages