Lista de países por PIB (PPA)

Mapa dos países ordenados polo seu produto interno bruto (PPA) (2005).

Listaxe de países do mundo ordenados segundo o Produto Interior Bruto (PIB) a valores de paridade de poder adquisitivo (PPA), a suma de tódolos bens e servizos finais producidos por un país nun ano.

Os 40 países con maior PIB (PPA) segundo o Banco Mundial (2005) son:

PostoPaísesPIB (PPA) 2006 (millóns $US)PIB (PPA) 2005 (millóns $US)
1Flag of the United States.svg Estados Unidos13 201 81912 409 465
2Flag of the People's Republic of China.svg China15 043 78010 572 666
3Flag of India.svg India4 247 3613 815 553
4Flag of Japan.svg Xapón4 202 5243 943 754
5Flag of Germany.svg Alemaña2 570 8102 417 537
6Flag of the United Kingdom.svg Reino Unido2 118 1301 926 809
7Flag of France.svg Francia1 941 9041 829 559
8Flag of Italy.svg Italia1 853 6631 667 753
9Flag of Brazil.svg Brasil1 707 7121 627 262
10Flag of Russia.svg Rusia1 704 0361 559 934
11Flag of Spain.svg España1 260 9491 133 539
12Flag of Mexico.svg México1 193 3821 052 443
13Flag of South Korea.svg Corea do Sur1 152 3011 056 094
14Flag of Canada.svg Canadá1 140 6281 061 236
15Flag of Indonesia.svg Indonesia920.852847.415
16Flag of Australia.svg Australia681.235643.066
17Flag of Turkey.svg Turquía661.651612.312
18Flag of Argentina.svg Arxentina681.235558.755
19Flag of Thailand.svg Tailandia603.682549.265
20Flag of Iran.svg Irán592.203540.207
21Flag of Poland.svg Polonia576.375533.552
22Flag of South Africa.svg Suráfrica566.805557.971
23Flag of the Netherlands.svg Países Baixos564.945537.675
24Flag of the Philippines.svg Filipinas462.765408.637
25Flag of Pakistan.svg Paquistán405.689374.313
26Flag of Saudi Arabia.svg Arabia Saudita383.789361.939
27Flag of Colombia.svg Colombia362.953354.265
28Flag of Belgium.svg Bélxica357.504337.110
29Flag of Ukraine.svg Ucraína355.739320.561
30Flag of Egypt.svg Exipto351.478329.791
31Flag of Bangladesh.svg Bangladesh319.868283.225
32Flag of Sweden.svg Suecia315.398280.305
33Flag of Malaysia.svg Malaisia300.689274.847
34Flag of Austria.svg Austria294.436276.409
35Flag of Vietnam.svg Vietnam284.491254.041
36Flag of Switzerland.svg Suíza280.132255.625
37Flag of Greece.svg Grecia278.713261.600
38Flag of Hong Kong.svg Hong Kong (China)266.759214.497
39Flag of Algeria.svg Alxeria245.983233.629
40Flag of the Czech Republic.svg República Checa299.455217.351

Fonte: Banco Mundial

O PIB (PPA) segundo o Fondo Monetario Internacional no 2006, e estimacións para o 2007, dos 180 países que conforman o FMI:

PaísPIB (PPA), 2006
millóns de dólares internacionales
PIB (PPA), 2007 (estimado)
millóns de dólares internacionais
1Flag of the United States.svg Estados Unidos13 020 86113 675 129
2Flag of the People's Republic of China.svg China15 984 06219 206 808
3Flag of Japan.svg Xapón4 170 5334 346 008
4Flag of India.svg India4 158 9224 555 318
-Flag of Mercosur.svg Mercosur2 585 7222 753 418
5Flag of Germany.svg Alemaña2 558 9082 645 102
6Flag of the United Kingdom.svg Reino Unido2 121 7662 224 646
7Flag of France.svg Francia1 934 6772 019 578
8Flag of Italy.svg Italia1 790 8951 851 965
9Flag of Russia.svg Rusia1 727 3491 877 205
10Flag of Brazil.svg Brasil1 701 1831 804 593
11Flag of Spain.svg España1 214 9301 276 369
12Flag of Mexico.svg México1 171 5061 237 276
13Flag of Canada.svg Canadá1 156 4631 214 900
14Flag of South Korea.svg Corea do Sur1 155 5651 229 336
15Flag of Indonesia.svg Indonesia959.8341 038 274
16Flag of the Republic of China.svg Taiwán691.189734.676
17Flag of Australia.svg Australia680.154718.362
18Flag of Turkey.svg Turquía660.837708.053
19Flag of Argentina.svg Arxentina621.070671.508
20Flag of South Africa.svg Suráfrica606.407643.808
21Flag of Iran.svg Irán601.675643.867
22Flag of Thailand.svg Tailandia597.380640.120
23Flag of the Netherlands.svg Países Baixos573.328602.193
24Flag of Poland.svg Polonia566.886604.434
25Flag of the Philippines.svg Filipinas462.166497.120
26Flag of Pakistan.svg Paquistán422.943461.756
27Flag of Saudi Arabia.svg Arabia Saudita396.673431.017
28Flag of Colombia.svg Colombia378.435401.612
29Flag of Belgium.svg Bélxica364.649379.851
30Flag of Ukraine.svg Ucraína356.228373.671
31Flag of Egypt.svg Exipto348.828375.887
32Flag of Bangladesh.svg Bangladesh330.383358.202
33Flag of Malaysia.svg Malaisia312.959337.714
34Flag of Sweden.svg Suecia312.808326.220
35Flag of Austria.svg Austria297.727310.666
36Flag of Greece.svg Grecia289.480305.595
37Flag of Vietnam.svg Vietnam284.069311.757
38Flag of Switzerland.svg Suíza272.298283.170
39Flag of Hong Kong.svg Hong Kong (China)263.105283.288
40Flag of Algeria.svg Alxeria262.169280.954
41Flag of Portugal.svg Portugal239.473248.031
42Flag of the Czech Republic.svg República Checa236.536252.832
43Flag of Romania.svg Romanía213.550229.897
44Flag of Chile.svg Chile212.671228.871
45Flag of Israel.svg Israel209.367223.128
46Flag of Norway.svg Noruega202.055212.038
47Flag of Denmark.svg Dinamarca198.366207.166
48Flag of Hungary.svg Hungría197.092208.157
49Flag of Venezuela.svg Venezuela193.196204.358
50Flag of Ireland.svg Irlanda186.705201.272
51Flag of Peru.svg Perú185.591198.851
52Flag of Finland.svg Finlandia182.629190.981
53Flag of Nigeria.svg Nixeria181.840197.430
54Flag of Morocco.svg Marrocos150.831159.064
55Flag of the United Arab Emirates.svg Emiratos Árabes Unidos146.828158.478
56Flag of Singapore.svg Singapur145.183154.760
57Flag of Kazakhstan.svg Casaquistán140.379154.276
58Flag of Myanmar.svg Myanmar122.088131.388
59Flag of New Zealand.svg Nova Zelandia105.819109.764
60Flag of Sri Lanka.svg Sri Lanka104.226112.736
61Flag of Sudan.svg Sudán98.844112.268
62Flag of Slovakia.svg Eslovaquia95.019103.747
63Flag of Tunisia.svg Túnez91.36698.818
64Flag of Belarus.svg Belarús85.97091.672
65Flag of Syria.svg Siria78.83683.423
66Flag of Ethiopia.svg Etiopía78.40584.402
67Flag of the Dominican Republic.svg República Dominicana76.57382.044
68Flag of Puerto Rico.svg Porto Rico75.82081.975
69Flag of Bulgaria.svg Bulgaria75.08481.214
70Flag of Libya.svg Libia72.86477.745
71Flag of Ecuador.svg Ecuador64.67168.104
72Flag of Croatia.svg Croacia63.82468.208
73Flag of Kuwait.svg Kuwait61.63765.859
74Flag of Guatemala.svg Guatemala60.76664.488
75Flag of Uzbekistan.svg Uzbequistán60.68066.254
76Flag of Ghana.svg Ghana59.36364.200
77Flag of Lithuania.svg Lituania54.85759.616
78Flag of Angola.svg Angola53.92972.308
79Flag of Azerbaijan.svg Acerbaixán52.34967.515
80Flag of Costa Rica (state).svg Costa Rica51.08954.478
81Flag of Serbia and Montenegro.svg Serbia50.68854.310
82Flag of the Democratic Republic of the Congo.svg República Democrática do Congo50.36555.109
83Flag of Oman.svg Omán48.97752.846
84Flag of Uganda.svg Uganda48.52952.477
85Flag of Slovenia.svg Eslovenia47.84150.773
86Flag of Kenya.svg Kenya45.64049.001
87Flag of Cambodia.svg Camboxa44.68948.547
88Flag of Nepal.svg Nepal44.20046.997
89Flag of Turkmenistan.svg Turkmenistán43.63248.531
90Flag of Cameroon.svg Camerún40.33742.948
91Flag of El Salvador.svg El Salvador38.61740.785
92Flag of Afghanistan.svg Afganistán37.33342.324
93Flag of Uruguay.svg Uruguai37.26739.615
94Flag of Luxembourg.svg Luxemburgo37.12539.331
95Flag of Latvia.svg Letonia35.68439.690
96Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnia e Hercegovina33.74836.503
97Flag of Côte d'Ivoire.svg Costa do Marfil31.39233.008
98Flag of Paraguay.svg Paraguai31.21333.125
99Flag of Jordan.svg Xordania31.19033.418
100Flag of Tanzania.svg Tanzania30.61133.532
101Flag of Mozambique.svg Mozambique30.05732.818
102Flag of Zimbabwe.svg Zimbabwe28.58527.807
103Flag of Bolivia.svg Bolivia27.95729.651
104Flag of Qatar.svg Qatar27.69529.598
105Flag of Panama.svg Panamá27.55129.841
106Flag of Botswana.svg Botswana25.47627.118
107Flag of Estonia.svg Estonia24.49426.994
108Flag of Senegal.svg Senegal23.96225.759
109Flag of Equatorial Guinea.svg Guinea Ecuatorial23.79626.559
110Flag of Guinea.svg Guinea23.64225.438
111Flag of Honduras.svg Honduras23.18324.722
112Flag of Nicaragua.svg Nicaragua22.72324.185
113Flag of Trinidad and Tobago.svg Trinidad e Tobago22.65624.724
114Flag of Cyprus.svg Chipre22.41623.744
115Flag of Yemen.svg Iemen20.49521.439
116Flag of Lebanon.svg Líbano20.20521.649
117Flag of Burkina Faso.svg Burkina Faso18.72920.217
118Flag of Madagascar.svg Madagascar18.17619.577
119Flag of Albania.svg Albania17.96519.431
120Flag of Bahrain.svg Bahrein17.68119.183
121Flag of Namibia.svg Namibia17.25218.391
122Flag of Mali.svg Malí16.59617.849
123Flag of Mauritius.svg Mauricio16.52717.431
124Flag of Armenia.svg Armenia16.50217.850
125Flag of Chad.svg Chad16.39617.148
126Flag of Papua New Guinea.svg Papúa Nova Guinea16.37217.375
127Flag of Macedonia.svg República de Macedonia15.74216.706
128Flag of Georgia.svg Xeorxia15.64817.005
129Flag of Haiti.svg Haití15.55416.449
130Flag of Laos.svg Laos13.96415.186
131Flag of Rwanda.svg Ruanda12.93513.771
132Flag of Zambia.svg Zambia12.85813.913
133Flag of Niger.svg Níxer12.30913.082
134Flag of Iceland.svg Islandia12.17212.548
135Flag of Jamaica.svg Xamaica11.98212.599
136Flag of Kyrgyzstan.svg Kirguizistán11.19412.048
137Flag of Benin.svg Benín10.71811.496
138Flag of Gabon.svg Gabón10.34910.826
139Flag of Togo.svg Togo10.02410.686
140Flag of Tajikistan.svg Taxiquistán9.58010.362
141Flag of Brunei.svg Brunei9.55710.001
142Flag of Moldova.svg Moldavia9.54310.030
143Flag of Malawi.svg Malawi9.2639.986
144Flag of Malta.svg Malta8.1278.439
145Flag of Mauritania.svg Mauritania7.3838.332
146Flag of the Bahamas.svg Bahamas6.7467.193
147Flag of Mongolia.svg Mongolia6.2266.703
148Flag of Swaziland.svg Suacilandia6.0106.191
149Flag of Fiji.svg Fidxi5.2905.494
150Flag of Lesotho.svg Lesotho5.2705.450
151Flag of Barbados.svg Barbados5.2535.623
152Flag of Burundi.svg Burundi5.1955.652
153Flag of the Republic of the Congo.svg República do Congo5.0235.232
154Flag of the Central African Republic.svg República Centroafricana5.0155.311
155Flag of Sierra Leone.svg Serra Leona4.9655.396
156Flag of Eritrea.svg Eritrea4.7515.044
157Flag of Guyana.svg Güiana3.6823.911
158Flag of Cape Verde.svg Cabo Verde3.5133.801
159Flag of Bhutan.svg Bután3.5034.086
160Flag of Liberia.svg Liberia3.5023.865
161Flag of The Gambia.svg Gambia3.3283.564
162Flag of Suriname.svg Suriname3.2483.462
163Flag of Maldives.svg Maldivas2.8393.013
164Flag of Belize.svg Belize2.3372.447
165Flag of Djibouti.svg Djibuti1.8782.012
166Flag of East Timor.svg Timor Oriental1.7531.870
167Flag of Seychelles.svg Seychelles1.4821.488
168Flag of the Comoros.svg Comores1.2751.341
169Flag of Guinea-Bissau.svg Guinea-Bissau1.2651.358
170Flag of Samoa.svg Samoa1.2181.299
171Flag of Saint Lucia.svg Santa Lucía1.1791.252
172Flag of Antigua and Barbuda.svg Antiga e Barbuda1.1451.214
173Flag of the Solomon Islands.svg Illas Salomón1.0301.096
174Flag of Grenada.svg Granada9821.052
175Flag of Saint Vincent and the Grenadines.svg San Vicente e Granadinas864914
176Flag of Tonga.svg Tonga845868
177Flag of Vanuatu.svg Vanuatu739775
178Flag of Saint Kitts and Nevis.svg San Cristobo e Neves726772
179Flag of Dominica.svg Dominica485510
180Flag of Sao Tome and Principe.svg San Tomé e Príncipe278300
181Flag of Kiribati.svg Quiribati240246

Fonte: [2] (Aclaración: As celdas coreadas indican estimacións do FMI)

  • A continuación, unha listaxe dos 10 países con maior PIB ppa da Unión Europea en millóns de euros, segundo o Eurostat.
PostoPaísesPIB (PPA) 2006 (mill. )
1Flag of Germany.svg Alemaña2 197 005,9
2Flag of the United Kingdom.svg Reino Unido1 688 659,5
3Flag of France.svg Francia1 673 128,1
4Flag of Italy.svg Italia1 432 261,4
5Flag of Spain.svg España1 058 743,3
6Flag of the Netherlands.svg Países Baixos506.765,2
7Flag of Poland.svg Polonia479.453,7
8Flag of Belgium.svg Bélxica306.197,7
9Flag of Sweden.svg Suecia259.400,3
10Flag of Austria.svg Austria253.247,1

Fonte: Eurostat

  • véxase tamén

Véxase tamén

Other Languages
беларуская (тарашкевіца)‎: Сьпіс краінаў паводле СУП