Liosta stáit SAM de réir dhaonra

Léarscáil a thaispeánann méid daonra gach stáit sa bhliain 2013 (meastacháin)

Liosta de stáit de chuid SAM de réir dhaonra is ea an liosta seo. Tá na figiúirí ar an leathanach seo bunaithe ar shonraí a bhailigh Oifig Dhaonáireamh Stáit Aontaithe Mheiriceá le linn daonáireamh na bliana 2010 le 1 Aibreán 2010 mar dháta oifigiúil ("dáta tagairte" an téarma a úsáideann siadsan). Feicfear go bhfuil beagáinín níos mó ná leath dhaonra na tíre ag na 9 stát is mó. Níl an séú cuid den daonra ag na 25 stát is lú. Is é California an stát is mó daonra. Tá níos mó daoine ina gcónaí ann ná mar atá sna 21 stát is lú curtha le chéile.

RangStátDaonra (2010)Meastachán daonra (2017)
1Flag of California.svg California37,252,89539,536,653
2Flag of Texas.svg Texas25,146,10528,304,596
3Flag of Florida.svg Florida18,804,62320,984,400
4Flag of New York.svg Nua-Eabhrac19,378,08719,849,399
5Flag of Pennsylvania.svg Pennsylvania12,702,88712,805,537
6Flag of Illinois.svg Illinois12,831,54912,802,023
7Flag of Ohio.svg Ohio11,536,72511,658,609
8Flag of Georgia (U.S. state).svg Georgia9,688,68110,429,379
9Flag of North Carolina.svg Carolina Thuaidh9,535,69210,273,419
10Flag of Michigan.svg Michigan9,884,1299,962,311
11Flag of New Jersey.svg New Jersey8,791,9369,005,644
12Flag of Virginia.svg Virginia8,001,0458,470,020
13Flag of Washington.svg Washington6,724,5437,405,743
14Flag of Arizona.svg Arizona6,392,3077,016,270
15Flag of Massachusetts.svg Massachusetts6,547,8176,859,819
16Flag of Tennessee.svg Tennessee6,346,2756,715,984
17Flag of Indiana.svg Indiana6,484,2296,666,818
18Flag of Missouri.svg Missouri5,988,9276,113,532
19Flag of Maryland.svg Maryland5,773,7856,052,177
20Flag of Wisconsin.svg Wisconsin5,687,2895,795,483
21Flag of Colorado.svg Colorado5,029,3245,607,154
22Flag of Minnesota.svg Minnesota5,303,9255,576,606
23Flag of South Carolina.svg Carolina Theas4,625,4015,024,369
24Flag of Alabama.svg Alabama4,780,1274,874,747
25Flag of Louisiana.svg Louisiana4,533,4794,684,333
26Flag of Kentucky.svg Kentucky4,339,3494,454,189
27Flag of Oregon.svg Oregon3,831,0734,142,776
28Flag of Oklahoma.svg Oklahoma3,751,6163,930,864
29Flag of Connecticut.svg Connecticut3,574,1183,588,184
30Flag of Iowa.svg Iowa3,046,8693,145,711
31Flag of Utah.svg Utah2,763,8883,101,833
32Flag of Arkansas.svg Arkansas2,915,9583,004,279
33Flag of Nevada.svg Nevada2,700,6912,998,039
34Flag of Mississippi.svg Mississippi2,968,1032,984,100
35Flag of Kansas.svg Kansas2,853,1322,913,123
36Flag of New Mexico.svg Nua-Mheicsiceo2,059,1922,088,070
37Flag of Nebraska.svg Nebraska1,826,3411,920,076
38Flag of West Virginia.svg Virginia Thiar1,853,0111,815,857
39Flag of Idaho.svg Idaho1,567,6521,716,943
40Flag of Hawaii.svg Hawaii1,360,3011,427,538
41Flag of New Hampshire.svg New Hampshire1,316,4661,342,795
42Flag of Maine.svg Maine1,328,3611,335,907
43Flag of Rhode Island.svg Oileán Rhode1,052,9311,059,639
44Flag of Montana.svg Montana989,4171,050,493
45Flag of Delaware.svg Delaware897,936961,939
46Flag of South Dakota.svg Dakota Theas814,191869,666
47Flag of North Dakota.svg Dakota Thuaidh672,591755,393
48Flag of Alaska.svg Alasca710,249739,795
49Flag of Vermont.svg Vermont625,745623,657
50Flag of Wyoming.svg Wyoming563,767579,315


Liostaí stát SAM
  Daonra | Dlús daonra   
Stáit Aontaithe Mheiriceá
Other Languages
srpskohrvatski / српскохрватски: Spisak saveznih država i teritorija SAD po broju stanovnika